O szkole

Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja w Bytomsku
Nowoczesna placówka edukacyjna


Nasza szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja w Bytomsku jest  szkołą ośmioklasową z dwoma oddziałami przedszkolnymi. W szkole uczy się średnio 120 uczniów.  Pracuje 28 nauczycieli
Uczymy i wychowujemy zgodnie z wartościami, które głosił i realizował nasz patron św. Mikołaj, który jest symbolem chrześcijańskiej hojności obdarowywania się tym, co dobre i najcenniejsze. Należymy do grona szkół noszących imiona świętych i błogosławionych.


Nasza Szkoła to ludzie…

W naszej szkole pracuje wykwalifikowana i przyjazna dla ucznia kadra nauczycielska, która doskonale przygotowuje uczniów do kolejnych etapów kształcenia. Mamy prężnie działającą Radę Rodziców angażująca się w życie szkoły. Przy jej udziale odbywa się wiele uroczystości i imprez szkolnych.

Nasza szkoła to miejsce…

Nasza szkoła posiada dobrze wyposażone sale lekcyjne, salę komputerową z nowoczesnym sprzętem. W budynku funkcjonuje bezprzewodowy Internet. Atutem szkoły są sala gimnastyczna, boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią, wielofunkcyjne dwa place zabaw, siłownia oraz świetlica. Biblioteka szkolna dysponuje bogatym księgozbiorem, który systematycznie uzupełniany jest w nowości wydawnicze.

Nasza szkoła to nauka…

Uczniowie poznają dwa języki obce : angielski i niemiecki. Nasi nauczyciele stosują ciekawe formy pracy z uczniami: projekty edukacyjne, wyjazdy do kina, teatru, lekcje muzealne, wycieczki krajoznawcze, wyjazdy na basen.  Szkoła zapewnia ciekawe zajęcia pozalekcyjne : koła przedmiotowe, zajęcia muzyczne, zajęcia sportowe(SKS), Caritas. Nasi uczniowie startują w wielu konkursach, odnoszą w nich sukcesy.

Nasza szkoła to bezpieczeństwo…

Szkoła posiada certyfikaty

„Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” 2011-2013
Dyplom za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Mamo,Tato, wolę wodę!"
"Bezpieczna Placówka Oświatowa"
"Szkoła Przyjazna Rodzinie"
"Wiarygodna Szkoła Podstawowa"
"Szkoła Przyjazna Rodzinie"
"Przyjaciele Natury"
"Wielki Bal Księżniczek Disneya"
"Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty"
"Bezpieczne Wakacje"
"Klub Bezpiecznego Puchatka"
"Warzywa i owoce są na 5"
„Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” 2013-2018
"Rower moich marzeń"

Nasza szkoła to coś więcej…

Uczniowie uczestniczą  w wielu wydarzeniach naszej szkoły, przez co kontynuują jej tradycje. Pasje i zainteresowania uczniów rozwijane są  poprzez przygotowanie inscenizacji na różne okazje – apele okolicznościowe, montaże słowno-muzyczne, przedstawienia teatralne. Uczniowie biorą udział w wydarzeniach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Często obecny jest na nich sztandar szkoły. W szkole organizowane są zabawy, które integrują zespoły klasowe – andrzejki, walentynki, karnawał i wiele innych. Nasi uczniowie chętnie udzielają się w różnych akcjach charytatywnych, ekologicznych i społecznych. W szkole działa Samorząd Uczniowski, który dba o interesy uczniów, organizując dla nich wiele konkursów, dyskotek i wycieczek.

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: pspbytomsko@poczta.onet.pl