Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Święto Patrona Szkoły 2019

1747
6-12-2019

„Tyle wart jest nasz rok ile uczyniliśmy w nim dobra dla ludzi” pod tym hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły – Św. Mikołaja.

5 grudnia wszyscy zgromadzili się na Sali gimnastycznej, aby uczcić to wyjątkowe święto. Pani dyrektor Lucyna Nowak powitała serdecznie przybyłych gości i zaprosiła na krótkie przedstawienie.

Uczniowie rozpoczęli odśpiewaniem hymnu do św. Mikołaja, w który włączyli się rodzice i goście. Następnie klasa II, III i IV zaprezentowała nam piękne przedstawienie o św. Mikołaju. Wszyscy śpiewali piosenki o najważniejszym gościu tego magicznego dnia, by chwilę później móc go przywitać i zobaczyć z upragnionymi prezentami. Z tej okazji dziewczynki ze starszej grupy przedszkolnej zatańczyły piękny taniec. Oczarowany gość rozpoczął więc rozdawanie upominków. Wręczył prezenty wszystkim przybyłym gościom, a następnie najmłodszym uczestnikom tego spotkania. Dzieci były zachwycone a na pamiątkę tego dnia każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem.

Na drugi dzień, czyli 6 grudnia, cała społeczność szkolna udała się do kościoła parafialnego w Żegocinie, aby tam uczestniczyć we mszy świętej ku czci Patrona Szkoły i Parafii odprawionej o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Św. Mikołaja dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

 

 

 

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl