Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Dzień Dziecka 2021

881
4-06-2021

Dzień Dziecka 2021

 

Pierwszego czerwca w naszej szkole uczniowie obchodzili swoje święto - Dzień Dziecka. Z tej okazji Pani Dyrektor Lucyna Nowak życzyła dzieciom dużo radości, uśmiechu, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, wielu serdecznych przyjaciół oraz beztroskiej zabawy. Uczniowie klas 1-3 ten dzień spędzili na terenie szkoły, gdzie czekały na nich niespodzianki przygotowane przez wychowawców. Tańce, konkursy, zabawy ruchowe "Podchody" oraz mecz piłki nożnej sprawiły naszym uczniom wiele radości i zadowolenia.

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wybrały się w tym dniu do kina „Za rogiem” w Żegocinie. Obejrzały wspólne bajkę pt.” Odlotowy nielot”. Nauka latania to nie taka prosta sprawa. Przekonał się o tym Franek – tytułowy bohater bajki.  Następnie dzieci bawiły się na placu zabaw Nivea.

Klasy starsze wraz z wychowawcami wybrały się na pieszą wycieczkę przez las do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego "Ryś". Na miejscu wszystkich przywitał prezes Koła pan Adam Durbas. Następnie uczniowie weszli do domku myśliwskiego, gdzie mieli okazję zobaczyć piękne trofea myśliwskie takie jak: poroża saren, danieli oraz skórę z dzika. Ponadto pan Adam opowiedział na czym polega praca myśliwych oraz ciekawe historie z życia wzięte. Następnie uczniowie zjedli kiełbaski pieczone na grillu i ognisku.

Dzień zakończył się pysznym obiadem w szkole i lodami na deser. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie posiłków oraz panu Adamowi Durbasowi za gościnę.

 

 

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl