Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Dzień Edukacji Narodowej 2018

1853
16-10-2018

"Za trud, za serce, za uśmiech - dziękujemy"… pod takim hasłem rodzice, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel odbył się 12 października 2018 roku, został połączony z uroczystością pasowania najmłodszych przedszkolaków oraz ślubowanie uczniów klasy I.
    W pierwszej części uroczystości w szkolnej sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie i pasowanie przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści oraz przedszkolaki z dumą zaprezentowali krótki program artystyczny - śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Uczestnicząca w uroczystości cała społeczność szkolna jednogłośnie oceniła, że ubiegającym się o status przedszkolaka i ucznia dzieciom przywilej ten się absolutnie należy w związku z tym Dyrektor Szkoły – Barbara Janicka Mikus dużym ołówkiem dokonała aktu pasowania. Kolejne minuty, to czas szczególnie miły dla pasowanych dzieci albowiem otrzymali liczne upominki od rodziców, nauczycieli i starszych kolegów.
    W drugiej części akademii uczniowie klasy VI przedstawili program artystyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji DEN. Była to humorystyczna scenka zatytułowana „Długa przerwa”. Do uroczystości włączyły się także pozostałe klasy ubarwiając akademię wierszami i piosenkami.
    Występy dzieci zakończyły życzenia rodziców i uczniów kierowane do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.
    Końcowym akcentem obchodów Dnia Edukacji były życzenia Dyrektor Szkoły Pani Barbary Janickiej-Mikus, które złożyła swoim współpracownikom oraz wręczenie przyznanych przez nią nagród finansowych obecnym na uroczystości nauczycielom. Otrzymali je PP: Katarzyna Widła, Bronisława Dziedzic-Fasuga, Joanna Dunikowska. Za swój trud skromnymi nagrodami wyróżnieni zostali  również pracownicy administracji i obsługi. Byli to PP: Dorota Kępa, Stanisława Jacak, Irena Waligóra, Ignacy Rożnowski.

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl