Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Innowacja pedagogiczna realizowana w naszej szkole

1077
1-02-2021

 

Innowacja pedagogiczna realizowana w naszej szkole

 

Adresatami innowacji „Edukacja ekonomiczna na lekcjach matematyki” są uczniowie klasy VII. Innowacja ma na celu szerzenie zagadnień ekonomicznych z wykorzystaniem matematyki.  Ma ona zachęcać i motywować uczniów do kształtowania postawy umożliwiającej racjonalne kształtowanie swojej przyszłości, rozbudzać zainteresowania przedsiębiorczości u uczniów, utrwalać zdobytą wiedzę w sytuacjach praktycznych wykorzystując umiejętności matematyczne.

Innowacja jest odpowiedzią na często niełatwe dla uczniów zagadnienia tj. zakupy, budżet, procenty, kredyty, lokaty,  a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego.  Główną przyczyną opracowania innowacji była potrzeba utrwalenia wiadomości i zastosowania umiejętności w praktycznych sytuacjach.

Uczniowie spotykają się ze zjawiskami ekonomicznymi w życiu codziennym, a także sami zaczynają uczestniczyć w życiu gospodarczym. Młodzi ludzie powinni rozpocząć budowanie świadomości ekonomicznej już w szkole podstawowej tak, aby w dorosłym życiu potrafili dokonywać wyborów ekonomicznych: co kupić dziś, a zakup czego odłożyć na później; czy zaryzykować i wziąć pożyczkę, która pozwoli na zwiększenie rozwoju firmy, ale którą trzeba będzie wraz z odsetkami spłacić; co zrobić z posiadanymi pieniędzmi, żeby przyniosły one możliwie największy zysk; jaki będzie koszt remontu mieszkania.

 

 

Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl