Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Mamy finalistę Biblijnego Konkursu Tematycznego!

774
18-04-2020

Mamy finalistę Biblijnego Konkursu Tematycznego!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI - Karol Cempura - został finalistą Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobra Nowiną przez życie”.

Organizatorem Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2019/2020 jest Małopolski Kurator Oświaty.

Celem Konkursu jest m.in. ukazanie Biblii jako źródła wiary, zachęcanie uczniów do indywidualnej lektury Pisma Świętego i innych tekstów religijnych, kształtowanie u uczniów chrześcijańskiej hierarchii wartości i postaw w oparciu o poznanie Słowa Bożego, kształtowanie umiejętności związanych z analizą tekstu źródłowego, interpretacją wydarzeń i postaci biblijnych, rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i wspieranie uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie wybraną dziedziną wiedzy.

Karol przeszedł etap szkolny i rejonowy konkursu i intensywnie przygotowywał się do etapu wojewódzkiego, który miał odbyć się 24 marca 2020r. w Krakowie. Ze względu na pandemię koronawirusa etap ten został odwołany. Małopolski Kurator Oświaty wydał 31 marca 2020r. zarządzenie, w którym informuje, że uczestnicy konkursu zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego otrzymują tytuł finalisty.

Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole.

Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: pspbytomsko@poczta.onet.pl