Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

344
8-04-2021

 Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy ( od 01 kwietnia 2021), który  polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Poniżej zamieszczamy link do strony GUS, celem dokonania samospisu internetowego:

https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations

Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa umożliwiamy telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych, w terminie od 04 maja 2021 r. Do przeprowadzenia NSP na terenie Gminy Żegocina przydzielonych zostało dwóch rachmistrzów. Przestrzegamy, aby  zachować czujność i przed wskazanym terminem nie udzielać  żadnych informacji objętych spisem, a wszelkie przypadki oszustów telefonicznych podających się za rachmistrzów, zgłaszać na policję.

Rachmistrz przeprowadza spis jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

·wywiadu telefonicznego,

·wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

 Zapewniamy Państwa, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

Bieżące informacje na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać na stronie internetowej gminy w zakładce NSP 2021, w BIP oraz  na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Zachęcamy Państwa do udziału w spisie, pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający Państwa zdrowia i bezpieczeństwa.

Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: pspbytomsko@poczta.onet.pl