Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Spotkanie pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!"

1497
14-12-2019

W dniu 13 grudnia 2019 roku z uczniami naszej szkoły spotkał się młodszy aspirant mgr Robert Trojanowski, z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Spotkanie pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, w naszych domach  wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęstszą przyczyną pożarów są różne wady lub niewłaściwy sposób użytkowania urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Często dochodzi również do  zatruć tlenkiem węgla, czyli "cichym zabójcą", nazywanym tak, ponieważ tlenek węgla jest niewidoczny, nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana między innymi do dzieci i młodzieży, dlatego, że często dzielą się oni z dorosłymi zdobytą wiedzą. Mamy nadzieję, że zdobyta dziś przez nas wiedza przyczyni się do zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w naszych domach.

Powtarzając za Panem Trojanowskim również i my nauczyciele zachęcamy do zamontowania w domu i  właściwego użytkowania czujek dymu i tlenku węgla.

Chrońmy siebie i swoją rodzinę.

Szkoła otrzymała też trzy piękne kalendarze tematyczne na ścianę, które będą przypominać o celach kampanii.

 

 

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl