Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Święto Patrona Szkoły 2022

350
6-12-2022

„Dobro rodzi się w sercu, a żyje w uczynkach”  - pod tym hasłem społeczność Szkoły Podstawowej w Bytomsku obchodziła Święto Patrona Szkoły – Św. Mikołaja.  

5 grudnia wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uczcić to wyjątkowe święto.

Pani dyrektor Pani dyrektor Lucyna Nowak powitała serdecznie przybyłych gości i zaprosiła na część artystyczną. Uczniowie rozpoczęli występ odśpiewaniem hymnu do św. Mikołaja, w który włączyli się rodzice i goście. W niezwykły nastrój wprowadziły nas występy grup przedszkolnych. Dzieci ubrane w śnieżnobiałe stroje wykonały piękne układy taneczne. Następnie uczniowie starszych klas przedstawili krótką scenkę pt. „Kożuszek Św. Mikołaja”. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas może być Św. Mikołajem, musimy tylko „pilnować serca, żeby nie zamarzło” na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali rytmiczny układ taneczny oraz piękne wiersze. 

Dopełnieniem uroczystości była wizyta Św. Mikołaja, który rozdał tak długo oczekiwane prezenty wszystkim obecnym dzieciom. Oby ta tradycja tkwiła w nas, jak najdłużej, bo nie ma nic piękniejszego, niż sprawianie radości i niespodzianek drugiemu człowiekowi.

6 grudnia, cała społeczność szkolna udała się do kościoła parafialnego w Żegocinie, aby tam uczestniczyć we mszy świętej ku czci Patrona Szkoły i Parafii odprawionej o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Św. Mikołaja dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

 

 

 

 

 

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl