Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Wycieczka do Skansenu "Na Jędrzejkówce"

629
6-04-2022

W poniedziałek 4 kwietnia oraz we wtorek 5 kwietnia przedszkolaki pod opieką swoich pań, wybrały się na wycieczkę do Laskowej, gdzie znajduje się prywatne muzeum - „Skansen na Jędrzejkówce”.  Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane chaty i ich wyposażenie, kuźnię, młyn wodny, pasiekę oraz wiele innych ciekawych obiektów. Dużą atrakcją było karmienie zwierząt – kóz i danieli.

 „Skrzaty” brały udział w warsztatach edukacyjnych  „Jak zrobić kromkę z masłem” podczas których dowiedziały się jak dawniej zbierano zboże z pól i jak przerabiano je na mąkę. Wspaniałym doświadczeniem było własnoręcznie wykonane ciasto, z którego później przedszkolaki formowały i piekły podpłomyki. Na zakończenie warsztatów dzieci mogły skosztować swoich pachnących wypieków.

W kolejnym dniu „Mali Odkrywcy” brali udział w warsztatach „Przygotowanie Palm Wielkanocnych”. Dzieci poznały ludowe tradycje wielkanocne. Z wielkim zaangażowaniem robiły i dekorowały własne palemki.

Zajęcia w skansenie przeplatane były różnymi zabawami i piosenkami. Bogatsze o nową wiedzę, pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl