Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

922
19-06-2019

19 czerwca 2019 roku, dzień na który wszyscy czekali z utęsknieniem, pierwszy dzień wakacji. W naszej szkole był to wyjątkowy dzień z dwóch powodów, pierwszy raz w historii szkołę kończyła VIII klasa oraz na emeryturę odchodziła Pani Dyrektor Barbara Janicka-Mikus.

Uroczystości tego pięknego dnia rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Żegocinie, po której wszyscy udali się na salę gimnastyczną Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku.

Wśród wielu przybyłych gości można było wyróżnić Wójta Gminy Żegocina Wojciecha Wronę, księdza kanonika Leszka Dudziaka, księdza proboszcza Bogusława Pasierba, byłego sołtysa wsi Bytomsko Ignacego Rożnowskiego, radnych Gminy Żegocina Zbigniewa Michura, Marcina Fąfara oraz wielu  szanownych rodziców.

Po krótkim przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor, uczniom zostały rozdane nagrody za szczególne osiągnięcia, wzorową frekwencję, czytelnictwo oraz dla wyróżnionych dzieci świadectwa z paskiem.

Następnie wszyscy uczniowie zaprezentowali się w przygotowanych z pomocą nauczycieli przedstawieniach i tańcach. Rozpoczęły starszaki piosenką na pożegnanie przedszkola. Klasa VII przedstawiła zabawną inscenizację na pożegnanie VIII klasy, która w następnej kolejności dziękowała za lata spędzone w murach tej szkoły oraz przekazała na ręce pani dyrektor prezent. Dziewczynki z grupy najmłodszych przedszkolaków zaprosiły nas do obejrzenia pięknego tańca do piosenki „Hallelujah”, a starsze przedszkolaki zatańczyły poleczkę.

Kolejnym punktem akademii było pożegnanie Pani Dyrektor. Na tę okazję nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali piękny koncert zaśpiewany przy akompaniamencie gitary, a uczniowie dziękowali za lata pracy pięknymi wierszami. Wzruszającym akcentem było wręczenie czerwonych róż przez uczniów klas I-III.

Pani dyrektor dziękowała za 41 lat swojej pracy w szczególności Panu Ignacemu Rożnowskiemu, który zawsze służył pomocą i od początku dbał o dobro bytomskiej szkoły. Pani Lucynie Nowak, która zawsze pamiętała o szkole i walczyła o jej dobro. Księdzu kanonikowi Leszkowi Dudziak i księdzu proboszczowi Bogusławowi Pasierb za pomoc i dobre słowo. Byłemu wójtowi Jerzemu Błoniarz za wsparcie oraz obecnemu wójtowi Wojciechowi Wrona za dotychczasową współpracę.

Rada Rodziców, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wręczyli Pani Dyrektor piękny bukiet kwiatów, tort oraz piękny fotel na zasłużony odpoczynek.

Na zakończenie pani dyrektor dziękowała za piękną akademię i życzyła wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia!

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: pspbytomsko@poczta.onet.pl