Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Pasowanie na ucznia 2021

871
20-10-2021

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, pani Dyrektor Lucyna Nowak dokonała aktu pasowania na ucznia. Podczas ceremonii uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Kolejnym punktem akademii były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V i VI przedstawili program artystyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły. Była to humorystyczna scenka zatytułowana „Rozmowy podczas przerwy”. Do uroczystości włączyły się także pozostałe klasy ubarwiając akademię wierszami i piosenkami.

    Występy dzieci zakończyły życzenia rodziców i uczniów kierowane do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.

    Końcowym akcentem obchodów Dnia Edukacji były życzenia Wójta Gminy Żegocina Pana Wojciecha Wrony, które złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi.

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl