Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Święto Odzyskania Niepodległości

413
14-11-2018

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Rok 2018 wyznaczył rocznicę szczególną-jest to bowiem 100 letnia rocznica odzyskania suwerenności przez Polskę.

W dniu 8 listopada o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się wieczornica pod hasłem "Polska nasza Ojczyzna”. Na Sali gimnastycznej licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Bytomska. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie pani Anna Kądziela wygłosiła okolicznościowy referat. Uczniowie uczcili pamięć tych, którym zawdzięczamy wolność i własne państwo w montażu słowno-muzycznym. Przedszkolaki zatańczyły krakowiaka, a starsi uczniowie recytowali wiersze i śpiewali wspaniałe pieśni wojenne, do śpiewania których zaprosili wszystkich zgromadzonych gości. Na zakończenie tej wieczornej uroczystości wszyscy zgromadzili się na placu przed szkołą, a  uczniowie wypuścili świecące balony jako  „światełko do nieba” ku pamięci naszych bohaterów.
         Wieczornica była okazją do integracji środowiska lokalnego oraz niezapomnianą lekcją historii i świadectwem wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.

Ważną częścią obchodów 100- lecia niepodległości było bicie rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego w piątek 9 listopada o godzinie 11.11. To akcja polegająca na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego. W akcję "Rekord dla Niepodległej" włączyło się ponad 22 tys. szkół, a także 75 szkół polskich za granicą. To 4,6 mln uczniów i prawie 450 tys. nauczycieli. W naszej szkole wzięło w niej udział 128 uczniów oraz 30 nauczycieli
i pracowników.
Akcja organizowana była przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji.

 

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: pspbytomsko@poczta.onet.pl