Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Wyjazd do zoo i Historylandu

1780
1-07-2019

Jak co roku w miesiącu czerwcu dla dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły została zorganizowana autokarowa wycieczka plenerowa. Tym razem była to wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie oraz do Historylandu, w której uczestniczyły dwie grupy przedszkolne – Maluchy i Starszaki. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Przemierzając alejki ogrodu, przedszkolaki oglądały z bliska dzikie zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Ucieszył ich  widok żyraf, wielbłąda, strusia, ale też goryla czy wilka.

Po krótkiej przerwie na odpoczynek i drugie śniadanie wszyscy autokarem udali się do Galerii Historyland. Tam przedszkolaki podziwiały makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO. Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom w bardzo ciekawy i dostosowany do ich wieku sposób najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Filmy i efekty specjalne podczas zwiedzania zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie. Dużo radości sprawiło dzieciom konstruowanie klockami  LEGO w specjalnej sali zabaw.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki, niektóre też od nadmiaru wrażeń zasnęły w autokarze. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody i historii, a wrażenia zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl