Panel dostępności

Aktualności Sprawdź co się u Nas dzieje

Zielona Szkoła w Łebie i wyjazd na Ukrainę

1374
28-06-2019

ZIELONA SZKOŁA W ŁEBIE

W dniach 0d 11 do 19 czerwca uczniowie naszej szkoły przebywali nad morzem w Łebie na Zielonej Szkole. Razem z naszymi uczniami w wycieczce tej wzięli udział uczniowie ze Szkół w Kamionnej, Łąkty Dolnej i Nowego Rybia.

Kierowniczką wyprawy była Pani Renata Paruch, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowały również pani dyrektor  Barbara Janicka-Mikus oraz pani Teresa Libera.

W programie pobytu było między innymi : zwiedzanie Łeby, portu w Łebie, ruchome wydmy, latarnia morska, Pover Park Sarbsk, pobyt w Słowiańskim Parku Narodowym, park linowy, oceanarium i fokarium, rejs statkiem w Gdyni oraz zwiedzanie portu i miasta. Uczniowie zwiedzili również historyczny pomnik Westerplatte. Poza zwiedzaniem atrakcjami dla dzieci  były też rekreacja, spacery i odpoczynek na morskich plażach, zajęcia sportowe na wielofunkcyjnych boiskach. Wieczory urozmaicone były dyskotekami, ogniskami połączonymi z grillowaniem.

WYJAZD NA UKRAINĘ

W dniach 27 maja – 01 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieka pani dyrektor Barbary Janickiej-Mikus oraz pani Renaty Paruch wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Ukrainę. Program zwiedzania był bardzo bogaty: Lwów, Tarnopol, Jazłowiec, Okopy Św. Trójcy, Chocim i Kamieniec Podolski, Zbaraż i Krzemieniec. W Paczajowie młodzież wraz z opiekunami, ubrana w długie spódnice i nakrycia głowy zwiedzała cerkiew prawosławną. Ostatni dzień to powrót do Lwowa, zwiedzanie Opery Lwowskiej, wizyta na Cmentarzu Orląt Lwowskich i Cmentarzu Łyczakowskim. Według relacji uczniów, wycieczka była bardzo udana!

Galeria:
Powiązane artykuły:

Kontakt

Szkoła Podstawowa
im.Św. Mikołaja w Bytomsku

Bytomsko 77
32-731 Żegocina

tel.: 14 613 22 79
e-mail: spbytomsko@zegocina.pl